Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss

Berlings Glas AB
Leverans-, besöks- och faktureringsadress:
Reparatörgatan 3
302 62  Halmstad
Telefon: 035-180180
E-post: info@berlings-glas.se
www.berlings-glas.se

Företagsledning

Lennart Edholm

VD / Partner
Telefon: 035-180170
E-post: lennart.edholm@berlings-glas.se

Anders Berling

Rådgivare / Partner
Telefon: 035-180180
E-post: anders.berling@berlings-glas.se

Projektledning & Försäljning – Entreprenad

Conny Ragneman

Konstruktion / Försäljning
Telefon: 035-180184
E-post: conny.ragneman@berlings-glas.se

Henrik Berntsson

Projektering & Försäljning
Telefon: 035-180194
E-post: henrik.berntsson@berlings-glas.se

Ciprian Chiorean

Produktion & Konstruktion
Telefon: 0708-30 01 85
E-post: ciprian@berlings-glas.se

Projektledning & Försäljning – Villor & Uterum

Linus Ragneman

Konstruktion / försäljning
Telefon: 035-180182
E-post: linus.ragneman@berlings-glas.se

Filip Paulsson

Projektledning / Projektplanering
Telefon: 035-180190
E-post: filip.paulsson@berlings-glas.se

Administration

Sören Eriksson

Ekonomichef
Telefon: 035-180197
E-post: soren.eriksson@berlings-glas.se

Ulla Johansson

Ekonomi / Projektassistent
Telefon: 035-180185
E-post: ulla.johansson@berlings-glas.se

Eva-Lena Andersson

Kundservice / Leveransbevakning
Telefon: 035-180187
E-post: eva-lena.andersson@berlings-glas.se

Montage & Produktion

Andreas Kidbom

Teamledare Montage
E-post: andreas.kidbom@berlings-glas.se

Glenn Andersson

Teamledare Montage
E-post: glenn.andersson@berlings-glas.se

Per-Ola Andersson

Service / Montage
E-post: per-ola.andersson@berlings-glas.se

Bengt Dahlgren

Montage

Victor Lejon

Montage

Andreas Johansson

Montage

Björn Perelius

Teamledare Produktion

Jacek Opala

Teamledare Produktion

Ovidiu Bob

Produktion

Jani Tepsa

Produktion / Lageransvarig
Email: jani.tepsa@berlings-glas.se

Nils-Erik Jönsson

Produktion

Erik Rytkönen

Produktion / Montage

Stefan Andersson

Produktion / Montage

Alexander Luukonen

Produktion / Montage

Julia Andersson

Produktion

Kamil Ogonowski

Produktion

Jörgen Bengtsson 

Produktion

Josefin Carlsson

Produktion