Kontakta oss

Välkommen och kontakta oss

Berlings Glas AB
Leverans-, besöks- och faktureringsadress:
Reparatörgatan 3
302 62  Halmstad
tel: 035 180180
e-post: info@berlings-glas.se
www.berlings-glas.se

 

Sälj och ekonomi

Anders Berling, VD
Telefon: 0708-30 01 80
Email: anders.berling@berlings-glas.se

Artur Helleklev, Vice VD
Telefon: 035-180183
Email: artur.helleklev@berlings-glas.se

Per Jönsson, Sälj- och projektansvarig
Telefon: 035-180194
Email: per.j@berlings-glas.se

Conny Ragneman, Kalkyl- och konstruktionsansvarig
Telefon: 035-180184
Email: conny.ragneman@berlings-glas.se

Ulla Johansson, Projektassistent
Telefon: 035-180185
Email: ulla.johansson@berlings-glas.se

Linus Ragneman, Säljansvarig Schüco Premium Partner
Telefon: 035-180182
Email: linus.ragneman@berlings-glas.se

Montage

Filip Paulsson, Montageplanerare

Telefon: 035-180 190
Email: filip.paulsson@berlings-glas.se

Andreas Kidbom, Teamledare montage
Telefon: 0708-30 01 88
Email: andreas.kidbom@berlings-glas.se

Glenn Andersson, Teamledare Premium Partner-montage

 

Bengt Dahlgren, Montör

Stefan Andersson, Montör

 

Victor Lejon, Montör

Andreas Johansson, Montör

 

Erik Rytkönen, Service

 

Produktion

Ciprian Chiorean, Produktionsansvarig
Telefon: 0708-30 01 85
Email: ciprian@berlings-glas.se

Eva-Lena Andersson, Inköp och leveransbevakning
Telefon: 0708-77 80 30
Email: eva-lena.andersson@berlings-glas.se

 

Per-Ola Andersson, Verkstadsmontör

Jörgen Bengtsson, Verkstadsmontör

Björn Perelius, Verkstadsmontör

Nils-Erik Jönsson, Verkstadsmontör

Ovidiu Bob, Bearbetning

Lager

Jani Tepsa, Lageransvarig
Telefon: 0721-94 70 86
Email: jani.tepsa@berlings-glas.se